Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Cudownych Świąt Bożego Narodzenia!

Witamy na oficjalnej stronie Domu Kultury w Ożarowie

Stroje ludowe dla Ożarowa

Dom Kultury w Ożarowie znalazł się wśród 345 beneficjentów Programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2023”, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze. Dzięki temu w 2023 roku możliwa była realizacja projektu „Stroje ludowe dla Ożarowa”, na który to pozyskano dotację w wysokości 30 000,00 zł.

Członkowie Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Ożarowa doposażeni zostali w 9 kompletów strojów męskich (koszule męskie bawełniane, kamizelki męskie z sukna wełnianego, spodnie z tkaniny ubraniowej, sukmany – płaszcze z sukna wełnianego, czapki maciejówki), 9 kompletów strojów damskich (suknie z tkaniny fabrycznej, fartuchy bawełniane z koronką, bluzki bawełniane ręcznie haftowane, kryzy z haftem fabrycznym, chusty na ramiona, trzewiki damskie sznurowane, halki z koronką, korale 3-sznurowe czerwone) oraz elementy damskiego stroju ludowego (fartuchy bawełniane z koronką, chusty na ramiona, trzewiki damskie sznurowane, korale 3-sznurowe czerwone). Pozwoli to na pełniejszą promocję lokalnej kultury ludowej, tradycji regionu.

Logotyp MKiDN i NCK